Jak zvládnout životní ztráty

beseda v Centru Ruth

17. 7. 2018

v 17 hod. 

 

Letem světem s Rodinsonem

Třídenní zážitkový program pro rodiče, prarodiče s dětmi

7. - 9. 8. 2018 

DOMEČEK Halahoje

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červnu 2018

 

 

AKCE CIHLA

na stanovištích
od 4. 6. 2018

  • Třebíč
  • Moravské Budějovice

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Průvanem v šatníku podpořili SEKÁČ

Průvanem v šatníku podpořili SEKÁČ

Během dvoudenní charitativní sbírky s názvem „Průvan v šatníku“  vybrali a darovali zaměstnanci Skupiny ČEZ šatstvo a obuv celkem dvanácti neziskovým organizacím. V JE Dukovany se vybralo na 200 kg oděvů, obuvi a módních doplňků pro neziskové organizace z Třebíče. 

 

Průvan v šatníku provedli během dvou dnů energetici

a podpořili tak regionální neziskovky.

 

Sortiment dobročinných bazarů a obchodů neziskových organizací po celé republice doplnili zaměstnanci Skupiny ČEZ během dvoudenní charitativní sbírky pod názvem „Průvan v šatníku“.  Darovali šatstvo a obuv celkem pro dvanáct neziskových organizací. V JE Dukovany se vybralo na 200 kg oděvů, obuvi a módních doplňků pro neziskové organizace z Třebíče:

  • Vrátka,
  • Oblastní charitu Třebíč 
  • Míša & Míša.

 

Prostory zasedací místnosti útvaru komunikace v JE Dukovany zaplnily během 5. a 6. září pytle plné šatstva, obuvi a módních doplňků vyřazených z šatníků zaměstnanců. Charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku se uskutečnila na podporu neziskových organizací Vrátka, Míša & Míša a Oblastní charita Třebíč, která právě na další týden po sběru plánuje tzv. „sekáč“, při kterém získává prodejem šatstva potřebné finance. Letos k němu přidají také dražbu oblečení známých osobností, od kterých si slibují vyšší přísun financí.

Sekáč trochu jinak - plakátek

Dražit se bude např. dres Martiny Sáblíkové nebo klobouk Viktora Preisse, či oblečení moderátora Evropy2 Nastyho,“ říká Kristýna Šidlová z Centra služeb pro podporu duševního zdraví Paprsek naděje.

Na benefiční akci, která se uskuteční v rámci týdne duševního zdraví 15. září, zazpívá Pavel Helan a účastníci budou moci shlédnout i módní přehlídku.

 

„Provětrat šatník a nepotřebné kousky věnovat neziskovým organizacím považuji za ten nejjednodušší způsob pomoci, ke které se může přidat každý z nás. Osobně ale všem doporučuji alespoň jednu návštěvu obchůdku či bazaru zmíněných organizací. Nejen, že zde můžete objevit zcela originální a cenné kousky do vašeho šatníku, ale zároveň nákupem přispějete na dobrou věc. Navíc můžete vykouzlit úsměv ve tváři lidí, kteří v dobročinných obchodech prodávají a mají svou práci opravdu rádi“, uvedla členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

 

Skupina ČEZ a její elektrárny v regionech naplňují společenskou odpovědnost do posledního puntíku. Dlouhodobě podporují neziskové organizace ve svém okolí, a to jak finančně, tak také prostřednictvím podpory jejich zaměstnanců. Již tradičními se staly různé charitativní sbírkové akce či velikonoční a vánoční trhy, při kterých organizace nabízí své výrobky. Neméně významná je přímá pomoc při tzv. dobrovolnických dnech, které ČEZ pro své zaměstnance organizuje. Dalším prvkem pomoci se staly tzv. „charitativní snídaně“, při kterých si zaměstnanci elektráren zakupují produkty chráněných pracovišť regionu. V elektrárně Dukovany jsou tyto netradiční snídaně, které se konají jedenkrát měsíčně velmi oblíbené.

Podpořené organizace: 

Občanské sdružení Vrátka od roku 2008 pomáhá zajišťovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením, a to i v několika vlastních provozovnách. Dále nabízí možnost vzdělávání, rekvalifikace, sociální službu a sociální rehabilitace. Sdružení se zúčastňuje řady společenských akcí, na kterých prodává nejen občerstvení z již zmíněné kavárny, ale také výrobky z chráněné dílny a tím prezentuje práci handicapovaných www.vratka.cz

Hlavní cíl sdružení MÍŠA & MÍŠA je pomáhat handicapovaným a starat se o ty, kteří to potřebují. Jednou z náplní je výroba drobných věcí, které prodávají při různých akcích. Výtěžek z prodeje slouží k nákupu materiálu. Sdružení disponuje obchodem, ve kterém své výrobky prodává http://misa-misa.com/

Oblastní charita Třebíč je nezisková církevní organizace. Funguje od roku 1992 jako organizační jednotka Diecézní charity Brno. Působí v sociální, zdravotní a humanitární oblasti. Na území okresu Třebíč pomáhá v mnoha střediscích lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci http://trebic.charita.cz/nase-sluzby/

Jana Štefánková v z. tiskového mluvčího ČEZ – EDU Jiřího Bezděka
útvar komunikace JE Dukovany
ČEZ, a. s.

 

01_Charita_Třebíč:

01 – Paní Šidlová z centra Paprsek naděje přebírá šatstvo pro charitní akci „sekáč“, do dražby půjde také několik kousků oblečení z olympijské kolekce českého týmu.

 

02_MíšaMíša

02 – Několik pytlů s oblečením předali dukovanští zaměstnanci do obchůdku sdružení pro hendikepované Míša & Míša v Třebíči. Na fotografii obchůdek na Karlově náměstí v Třebíči a Michal, který prodává secondhandové zboží, ale také vlastnoručně malované obrazy a vytvořené keramické výrobky.

 

03_Vrátka_Třebíč

03 – Třetina vybraného oblečení a doplňků putovala sdružení Vrátka Třebíč. Na fotografii „voňavý“ obchůdek na Hasskově ulici v Třebíči.