Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Sekáč trochu jinak

Sekáč trochu jinak

Chceme lidi spojovat a ukázat, že se můžeme společně dobře bavit. A tak jsme vymysleli projekt "Sekáč trochu jinak“. A v čem je jiný? Kromě toho, že se u nás oblečete a pobavíte, dozvíte se o problematice duševního zdraví a nemoci. Podpoříte nás?

Místo: Gen. Sochora 705, Třebíč
Termín: 14. 9. 2018, 14:00 — 14. 9. 2018, 22:00
Kategorie: Akce pro veřejnost

Jak to začalo

Jsme ženské, které rády nakupují v sekáči. Baví nás vybírat, hledat originální kousky. A tak jsem se rozhodly spojit příjemné s užitečným, propojit svoji zálibu s dobrou věcí. Propojit oblečení z druhé ruky s problematikou duševného zdraví a nemoci. Však i každý z nás je tak trochu "z druhé ruky", ale navíc "originální kousek". 

Co je náš cíl?

Projekt Sekáč trochu jinak je založen na myšlence, že všichni máme podobná přání a potřeby, všichni řešíme obdobné problémy. Ať jsme "zdraví" nebo trpíme nějakou duševní nemocí. A všichni se chceme dobře bavit. Již loni jsme uspořádali hapeningové odpoledne na zahradě našeho zařízení Paprsku naděje, které letos chceme zopakovat. Kromě prodeje oblečení z druhé ruky, módní přehlídky, občerstvení, hudební produkce Spirituál Kvintetu a dalších interpretů, bude k vidění výstava obrazů člověka trpícího duševním onemocněním a vystoupí i spisovatelka se svým životním příběhem spojeným s duševní nemocí. Návštěvníci si budou moci zakoupit její knihy. Vše bude doplněno vstupy o problematice duševního zdraví, soutěžemi a kvízy. Projektem chceme přispět k bourání předsudků o duševních nemocech, propojit místní komunitu. Chceme ukázat, že lidé s duševními problémy žijí mezi námi a jsou stejní jako my.

Získané peníze by nám pomohly finančně zajistit program akce. Potřebujeme zaplatit kapely, podium s osvětlením, aparaturu s ozvučením.

Detaily

Sekáč trochu jinak se uskuteční 14. 9. 2018 na zahradě zařízení Paprsku naděje - Centra služeb pro podporu duševného zdraví Třebíč, které se nachází na adrese Gen. Sochora 705, Třebíč. Akce bude probíhat od 14:00 do 22:00 hodin a je určena pro všechny.

Kdo jsme?

Jsme tým pracovníků Paprsku naděje - Centra služeb pro podporu duševního zdraví Třebíč. Již 20 let podporujeme lidi s duševním onemocněním. Snažíme se, aby byli co nejvíce samostatní, aby se mohli zapojit do běžného života místní komunity.

Proč to děláme?

Protože nás to baví. A proč Hit Hit? Tak tohle je pro nás výzva, něco nového, zatím nevyzkoušeného. Jdeme do toho!