Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Každá koruna pomáhá!

Přispějte 1 Kč denně, 
365 Kč ročně...

BARÁK nabízí pestrý program, STREETWORK se chce zviditelnit

BARÁK nabízí pestrý program, STREETWORK se chce zviditelnit

V klubu jsme pro klienty připravili rozmanité činnosti - vyrábění valentýnek, dárků pro maminky, deskové hry, karaoke a hudební den. Letos se jim snažíme přiblížit i víru. Služba STREETWORK je v zimě v mrazu náročná, přesto získává nové klienty. Chystá se více seznámit veřejnost s tím, co dělá...

 

V klubu BARÁK jsme pro klienty naplánovali program

 

BARÁK

Od podzimu začali do klubu BARÁK chodit také mladší klienti ve věku do 13ti let. Společně s nimi se snažíme vymyslet vhodné aktivity, které by je bavily a rádi by se do nich zapojili. Denně nám dokazují, jak jsou kreativní a kolik mají nápadů, a my jim tak rádi vyjdeme vstříc a „ušijeme“ jim program na míru.

Nyní máme pro klienty připravený různorodý program na následující tři měsíce. Čeká nás vyrábění - valentýnky nebo dárky pro maminky, a také různé deskové hry. Hodně taky zpíváme, proto jsme zařadili karaoke a hudební den, kdy si každý bude moct pustit svoje oblíbené interprety.

Od letošního roku se snažíme klientům přiblížit také víruRozcestník v mlze
Nabízíme jim možnost promluvit si o tom, co je z této oblasti zajímá, prostřednictvím besed, dotazů, otázek a odpovědí. Budeme také pouštět dokumentární film Příběhy boha s Morganem Freemanem, který by pro klienty svým moderním zpracováním mohl být atraktivní a pomohl jim zvýšit povědomí o křesťanství.

 


 

Pracovníci přiblíží službu STREETWORK veřejnosti

 

Zimní období je pro terénní službu náročné - pracovníci denně bojují s nepříznivým počasím. Mrazy, sníh a teploty pod nulou společně s brzkým stmíváním komplikují práci venku s klienty. Ačkoli se pracovníci balí do vrstev teplého oblečení, poznávacím znamením se postupně stává společné podupávání na ulici s klienty ve snaze se alespoň trochu zahřát. I přesto, že je práce v tomto počasí fyzicky i psychicky náročná, daří se nám být v kontinuálním kontaktu s klienty a oslovovat nové zájemce o službu, byť se nejedná o velká čísla.

V dalších měsících budeme naši službu více přibližovat veřejnosti - možným zájemcům o službu, rodičům, pedagogům ve škole a zaměříme se také na veřejnost odbornou. Čekají nás propagační akce, chceme být jako služba více transparentní a čitelní, ukázat kdo jsme, pro koho jsme a co je cílem služby STREETWORK.

 

STREETWORK