Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Bezpečně a s úsměvem novým automobilem

Bezpečně a s úsměvem novým automobilem

Díky dárcům se podařilo obnovit vozový park Oblastní charity Třebíč. Ve stacionáři Úsměv byl 29. 1. 2018 slavnostně předveden nový devítimístný automobil Ford Tranzit Custom, který umožní komfortní dopravu klientům do stacionáře, ale také například na výlety...

 

Bezpečně a s úsměvem novým automobilem

do charitního stacionáře Úsměv v Třebíči

 

Za účasti dárců a vedení Oblastní charity Třebíč byl 29. 1. 2018 slavnostně předveden ve stacionáři Úsměv nový devítimístný automobil Ford Tranzit Custom, který umožní dostupnost služby především těm, kteří nejsou schopni v důsledku své nepříznivé sociální či zdravotní situace samostatného cestování hromadnými veřejnými dopravními prostředky.

stacionář_úsměv_nový_automobil  IMG_1578   stacionář_úsměv_nový_automobil1  

K nákupu automobilu, který má standardně vyšší podvozek, a proto je opatřen speciální úpravou - vyjíždějícím přídavným schodem pro hůře se pohybující uživatele, se podařilo sehnat více než 760 tisíc korun. 

Největšími donátory byli Kraj Vysočina s částkou 200 tisíc korun, dále Nadace ČEZ, která proměnila body lidí získané v aplikaci „Pomáhej pohybem“ na 200 tisíc korun,  ČSOB přispěla 60 tisíci a přidala se i řada menších dárců. 

„Bezmála 100 tisíc získal stacionář ze sbírky Akce Cihla, která je v Třebíči dobře známá. Další část si prostřednictvím již zmíněné aplikace Nadace ČEZ vychodili aktivním pohybem na výletě sami klienti,“ říká Tomáš Barák, vedoucí střediska, které spadá pod Oblastní charitu Třebíč.  

Nový vůz podpořili také vojáci z nedaleké základny Náměště. Prostřednictvím aplikace EPP naběhali několik desítek kilometrů v rámci svého výcviku.

    IMG_1592 IMG_1598  IMG_1595 

 „Těší nás, že jsme stabilním a dlouhodobým partnerem Oblastní charity Třebíč a tedy i součástí aktivit, které pomáhají osobám s jistým znevýhodněným. Obnova vozového parku patří k důležitým věcem, na které často není dostatek financí. Přitom bezpečná vozidla zajišťují denně přepravu do míst, kde se klienti mohou setkávat, učit se novým dovednostem a trávit smysluplně svůj čas,“ říká Jana Štefánková, zástupce Nadace ČEZ na Vysočině, která se slavnosti zúčastnila.

  „Ročně najedeme v průměru takřka 60 000 km. Z kapacitních a finančních důvodů plánujeme svozy tak, aby každý uživatel mohl využít služeb stacionáře minimálně dvakrát týdně,“ přibližuje využití Tomáš Barák. „Svozová auta zajíždí dvakrát týdně do Okříšek a do Jaroměřic n. R., do Náměště n. O. třikrát za týden, jednou týdně do Jemnice a po Třebíči svážíme klientyáží každý den,“ přibližuje využití Tomáš Barák vedoucí střediska, které je součástí Oblastní charity Třebíč. 


Děkujeme jmenovitě všem těmto dárcům,
kteří se podíleli na pořízení nového vozu pro stacionář Úsměv: 

 • Kraj Vysočina
 • Nadace ČEZ prostřednictvím aplikace EPP-Pomáhej pohybem http://www.pomahejpohybem.cz/
 • ŽSD a.s.
 • ALFA IN a. s.
 • ČSOB, a. s.
 • JaroNet s. r. o.
 • MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s.
 • Střední škola stavební Třebíč
 • Nadační fond M. a H. Rothových
 • Autodoprava Ján Gajdoš
 • paní Andrea Jarošová
 • pan Luboš Babák
 • paní Iveta Dufková
 • pan Michal Jaroš
 • pan Martin Mráček
 • všichni, kdo přispěli do veřejné sbírky Akce cihla v roce 2016 a 2017
 • všichni, kteří přispěli jako anonymní dárci.

Svozovou službu dále podpořili: MEDIPOS P+P, s. r. o., NUVIA a. s., TIPAFROST, a. s.


Posláním denního Stacionáře Úsměv Třebíč
je poskytovat podporu a pomoc lidem s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od 16 do 70 let, kteří žijí v Třebíči a v okolí do 50 km od Třebíče (Jemnicko, Náměšťsko, okolí Jaroměřic, Okříšek a další).

Prostřednictvím sociálního učení, pracovních a vzdělávacích aktivit usiluje o posilování a rozvoj samostatnosti, navazování a udržování sociálních vztahů a začlenění se do běžné společnosti.

Služba je poskytována v pracovní dny, její kapacita je 28 míst na den.

Pomáhá jak uživatelům, tak i pečující rodině. V době, kdy je člen rodiny ve stacionáři, další členové rodiny mají možnost obstarat si nutné osobní záležitosti, tuto dobu mohou využít pro regeneraci duševních i fyzických sil potřebných na mnohaletou péči o blízké osoby s mentálním a přidruženým postižením nebo pro zařazení se na trh práce.