Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Kamion s humanitární pomocí dorazil na Ukrajinu

Kamion s humanitární pomocí dorazil na Ukrajinu

Kamion dorazil do okresní nemocnice ve městě Velykyj Bereznyj na Zakarpatské Ukrajině dne 17. dubna 2019. Zásilku se tak po několika měsících podařilo úspěšně dopravit a předat ukrajinské straně. Veliké poděkování vyslovujeme všem, kteří se na této pomoci podíleli!

 

Kamion vypravovaný Oblastní charitou Třebíč dorazil na Ukrajinu

 

Kamion s nemocničním vybavením dorazil dne 17. dubna 2019 do okresní nemocnice ve městě Velykyj Bereznyj na Zakarpatské Ukrajině. Humanitární pomoc zajistila Oblastní charita Třebíč s přispěním pana Matthiase Bergera, vedoucího B&A Strukturförderungsgesellschaft Zerbst mbH, Bitterfeld-Wolfen, pana Georga Kuropky, zástupce Lions Club Bitterfeld-Wolfen, pana Franka Spekhorsta, předsedy spolku KidsForKids a pana Ing. Richarda Horkého ze společnosti TTS Energo Třebíč.

Na ukrajinské straně za velkého přispění řádových sester Kongregácie dcér sv. Františka z Assisi, jež v městě Velykyj Bereznyj provozují misijní komunitu. S Oblastní charitou Třebíč dlouhodobě spolupracují ve prospěch místních obyvatel.

Zásilku se tak po několika měsících podařilo úspěšně dopravit a předat ukrajinské straně. Kamion byl vypraven z města Bitterfeld-Wolfen v Německu již na konci listopadu. Nejprve dorazil do Třebíče, kde však musel být  dočasně uskladněn, protože na Ukrajině byl v tu dobu vyhlášen válečný stav, a proto nebylo možné jej tam převézt hned.

To se podařilo těsně před Velikonocemi. Nemocnice ve Velkém Berezném se rázem stala bohatší o řadu polohovacích lůžek, noční stolků, dostalo se jí vybavení lékařského a sesterského pokoje a přibyly jí i další nezbytné zdravotnické potřeby pro pacienty.

"Okresní nemocnice má kapacitu 102 nemocničních lůžek. Podařilo se tedy vybavit asi jednu pětinu jejích pokojů,"  říká Mgr. Jaroslav František Žák, vedoucí Střediska sv. Vincenta a sv. Josefa, který má humanitární pomoc v Oblastnín charitě Třebíč na starosti.  

Ředitel nemocnice pan Rohach Vasyl vyjádřil velké poděkování všem: "Velmi si této pomoci vážím a využiji ji ke zkvalitnění péče o nemocné."

Situace v nemocnicích na Ukrajině je velmi složitá, protože se nedostává dostatek financí pro zajištění potřebné péče a provoz je realizován ve značně nepříznivých podmínkách.

Nemocnice ve Velkém Berezném na UKR.

IMG_3331

 

Díky

 

 

 

Související články