Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Národní potravinová sbírka 2015 i v Třebíči úspěšná

Národní potravinová sbírka 2015 i v Třebíči úspěšná

V sobotu 21. 11. 2015 se v celé republice uskutečnil 3. ročník Národní potravinové sbírky. V Třebíči mohli lidé darovat potraviny potřebným v PENNY marketu na Pražské ulici v Borovině, kde sbírku pořádala Oblastní charita Třebíč. Výsledek mile potěšil. Tisková zpráva

Tisková zpráva

3. Národní potravinová sbírka i v Třebíči ÚSPĚŠNÁ

sobota 21. 11. 2015

 

Sbírka probíhala ve více než 470 obchodech v ČR ze sítí Albert, dm, Globus, Kaufland, Makro, Penny Market a Tesco. Organizovali ji Byznys pro společnost, Armáda spásy, Federace potravinových bank ve spolupráci s dalšími partnery, vč. Charity ČR.

Organizátoři sbírky se touto akcí snaží upozornit jednak na plýtvání potravin ve společnosti - ročně se jich vyplýtvá až 80 kg na hlavu a na druhé straně na nedostatek jídla pro lidi bez prostředků. V ČR žije až 15 % obyvatel na hranici chudoby a nemůže si dovolit pravidelné jídlo. Cílem akce je apelovat takto na veřejnost, firmy i instituce tyto trendy dlouhodobě měnit.

 

V Třebíči mohli lidé darovat potraviny potřebným v PENNY marketu na Pražské ulici v Borovině, kde sbírku pořádala Oblastní charita Třebíč.

 

                                                                   Letos se zde vybralo:

599 kg (přesně 598,79 kg)

 

V roce 2013 se vybralo 562 kg, vloni 403 kg. Opět bylo nejvíc těstovin (103,5 kg), letos je i hodně cukru, mléka a mouky. A dále sladkosti, piškoty a výživa pro děti.

Obdarovat přišlo 223 lidí, tj. méně než vloni, ale potravin se vybralo víc. Jednotliví dárci většinou věnovali tři a více kusů potravin. „A nezapomenu na jeden pár, který nám nechal celý nákupní vozík se slovy: „Tohle všechno je vaše!“ Bylo v něm 45 kg potravin (mléko, čokolády, masové konzervy, luštěniny, těstoviny, sůl, čaj, rýže, cereálie, sirupy, polévky, olej, mouky, cukry, piškoty),“ říká J. Dohnalová, koordinátorka sbírky.

Odhaduje se, že téměř všechny druhy potravin vystačí na delší dobu, možná i na celý rok. Pomohou maminkám s dětmi v  Domově pro matky Třebíč a mužům bez domova v Azylovém domě pro muže Třebíč. Potraviny se nejčastěji přidělují těm uživatelům služeb azylových domů, kteří jsou finančně nezaopatření, zejména v době, dokud si nevyřídí sociální dávky. Dále se takto vypomáhá uživatelům, kteří díky neočekávaným výdajům, např. za léky, oblečení pro děti, pořízení brýlí, apod. v daném měsíci finančně nevyšli. Množství darovaných potravin záleží i na tom, zda jde o jednotlivce či rodinu a jak početnou. U někoho je pomoc potřebná i opakovaně.

 

Velmi děkujeme


všem dárcům, kteří podpořili naše sociálně potřebné z charitních zařízení,

 pracovníkům obou azylových domů a dobrovolníkům, kteří se sbírkou pomohli!

J. Dohnalová, koordinátorka sbírky. 

 

Sbírka v rámci Diecézní charity Brno, kam Oblastní charita Třebíč spadá: 15 tun, (vloni necelých 12 t)
http://dchb.charita.cz/novinky/narodni-potravinova-sbirka/pres-15-tun-potravin-v-narodni-potravinove-sbirce-na-jizni-morave-dekujeme/

V celé ČR se vybralo 236 tun potravin, tj. o 63 t více než vloni, kdy se shromáždilo 173 t potravin.

http://potravinypomahaji.cz/category/narodni-potravinova-sbirka/