Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Novinky klubu BARÁK a služby STREETWORK

Novinky klubu BARÁK a služby STREETWORK

Pro naše klienty se snažíme klub zatraktivňovat, přizpůsobovat aktivity, a také prostory jejich požadavkům, přinášet novinky a „jít s dobou“. Pustili jsme se i do renovace dívčího koutku.. A jak si vede STREETWORK v novém školním roce? Čtěte dále....

 

Novinky na klubu BARÁK

 

Pro naše klienty se snažíme klub zatraktivňovat, přizpůsobovat aktivity, a také prostory jejich požadavkům, přinášet novinky a „jít s dobou“.

Pustili jsme se do renovace dívčího koutku.

Vize tohoto místa je nerušený prostor pro dívky, takový dívčí pokojíček, kde mohou využít nový toaletní stolek se zrcadlem vybavený různými líčidly, pomůckami pro úpravu vlasů, a také laky na nehty.

Dívky často tápou ohledně toho, jak se namalovat nebo kdy s líčením začít, v klubu si to mohou vyzkoušet a využít třeba notebook pro sledování tipů, jak se líčit apod. Vytvořili jsme pro ně příjemné posezení v soukromí, kde mají také možnost číst si knihy o dospívání a o „holčičích“ věcech.

                       BARÁK   BARÁK2     BARÁK3

V poslední době je u klientů, převážně u chlapců populární elektronika a upouští se například od deskových her. Neopomenuli jsme tedy ani je a pořídili jsme jim na klub mixážní pult na hudbu. V novém roce bychom rádi vytvořili koutek i pro chlapce.

 

JAK SI VEDE SLUŽBA STREETWORK?

Již od minulého roku má služba STREETWORK navázánu spolupráci s internátem OAH v Borovině.

I tento rok naše vztahy prohlubujeme a od listopadu na internát docházíme. V chladném počasí rádi využijeme prostory internátu k tomu, abychom mohli studenty oslovit a naše služby jim nabídnout.

První informační vstup pro prváky proběhl na začátku listopadu, kdy se seznámili se službami STREETWORK a BARÁK nízkoprahový klub.

Další domluvené vstupy využijeme právě k navázání kontaktu a vztahů se studenty, což je nedílnou a nutnou potřebou naší práce, abychom byli klientům blíž a mohli je podpořit, být jim oporou a „zpovědní vrbou“ v jejich mnohdy nelehkých situacích. Studentům dáváme možnost bavit se s námi o různých tématech.

Na příští setkání máme nachystané informace a několik zážitkových her k prevenci užívání drog, alkoholu, tabakismu, gamblingu a další.

STREETWORK

Související galerie