Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v dubnu 2019

 

 

rozvod nebo rozchod

Přednáška 

 

6. 5. 2019 v 16.30 h. 

Centrum Ruth

Tradiční rodina vs. moderní experimenty

Beseda s diskuzí
14. 5. 2019  v 17 h. 
Městská knihovna, Haaskova ul.

Výstava pokračuje

v Nemocnici Třebíč,

v březnu a dubnu

nové obrazy

 

 

Sekáč trochu menší

15. 5. 2019 od 10-17 hod.

 

zahrada Paprsku naděje

Gen. Sochora 705

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Paprsek naděje - Sekáč "trochu jinak"

Paprsek naděje - Sekáč "trochu jinak"

Chceme lidi spojovat a ukázat, že se můžeme společně dobře bavit. Vymysleli jsme projekt Sekáč "trochu jinak“. A v čem je jiný? Kromě toho, že se u nás oblečete a pobavíte, dozvíte se o problematice duševního zdraví a nemoci. Podpořit nás můžete ještě před vypuknutím akce zakoupením odměny, kterou si vyberete na Hit Hit.

 

Koupí odměny přispějete k realizaci našeho projektu Sekáč "trochu jinak" a zasláním příspěvku získáte dvě věci:

1) odměnu

2) dobrý pocit, že jste nás podpořili.

 

Jak to začalo

Jsme ženské, které rády nakupují v sekáči. Baví nás vybírat, hledat originální kousky. A tak jsem se rozhodly spojit příjemné s užitečným, propojit svoji zálibu s dobrou věcí. Propojit oblečení z druhé ruky s problematikou duševného zdraví a nemoci. Však i každý z nás je tak trochu "z druhé ruky", ale navíc "originální kousek". 

Co je náš cíl?

Projekt Sekáč trochu jinak je založen na myšlence, že všichni máme podobná přání a potřeby, všichni řešíme obdobné problémy. Ať jsme "zdraví" nebo trpíme nějakou duševní nemocí. A všichni se chceme dobře bavit. Již loni jsme uspořádali hapeningové odpoledne na zahradě našeho zařízení Paprsku naděje, které letos chceme zopakovat. Kromě prodeje oblečení z druhé ruky, módní přehlídky, občerstvení, hudební produkce Spirituál Kvintetu a dalších interpretů, bude k vidění výstava obrazů člověka trpícího duševním onemocněním a vystoupí i spisovatelka se svým životním příběhem spojeným s duševní nemocí. Návštěvníci si budou moci zakoupit její knihy. Vše bude doplněno vstupy o problematice duševního zdraví, soutěžemi a kvízy. Projektem chceme přispět k bourání předsudků o duševních nemocech, propojit místní komunitu. Chceme ukázat, že lidé s duševními problémy žijí mezi námi a jsou stejní jako my.

Získané peníze by nám pomohly finančně zajistit program akce. Potřebujeme zaplatit kapely, podium s osvětlením, aparaturu s ozvučením.

Detaily

Sekáč trochu jinak se uskuteční 14. 9. 2018 na zahradě zařízení Paprsku naděje - Centra služeb pro podporu duševného zdraví Třebíč, které se nachází na adrese Gen. Sochora 705, Třebíč. Akce bude probíhat od 14:00 do 22:00 hodin a je určena pro všechny.

... a ještě něco navíc

Myslím, že již jenom natáčení našeho videa bylo super, užili jsme si to. Zase nás to přiblížilo kousek víc k sobě navzájem.

Kdo jsme?

Jsme tým pracovníků Paprsku naděje - Centra služeb pro podporu duševního zdraví Třebíč. Již 20 let podporujeme lidi s duševním onemocněním. Snažíme se, aby byli co nejvíce samostatní, aby se mohli zapojit do běžného života místní komunity.

Proč to děláme?

Protože nás to baví. A proč Hit Hit? Tak tohle je pro nás výzva, něco nového, zatím nevyzkoušeného. Jdem do toho!

Děkujeme a prosíme o sdílení.

 

Hit Hit

 

Sekáč-trochu-jinak-plakát