Výstava na Zámku

 
Výstava trvá do 13. 1. 2019

Muzeum Vysočiny Třebíč-Zámek, Galerie Tympanon

Centrum Ruth

Jste v neustálém kolotoči a stresu? Dopřejte si víc času pro sebe! Nabízíme Vám cyklus  "SETKÁVÁNÍ SE SEBOU"

První setkání 24. 1. 2019

 

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v prosinci 2018

 

 

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

Rozdávání radosti

Rozdávání radosti

Prosinec byl doslova nabitý mnoha zajímavými akcemi, které měla na starosti Charitní pečovatelská služba Třebíč a Volnočasový klub Archa...

 

Rozdávání radosti

 

Prosinec byl doslova nabitý mnoha zajímavými akcemi, které měla na starosti Charitní pečovatelská služba Třebíč a Volnočasový klub Archa.

V domech s pečovatelskou službou v Třebíči probíhaly po celý měsíc společné přípravy na Vánoce, při kterých si lidé vyrobili nejrůznější vánoční dekorace. Společně si poseděli, zazpívali koledy a oslavili konec roku 2017. Někteří zavzpomínali na časy dřívější, tradice a zvyky, které se v každé rodině dodržovali. Na jedno z těchto setkání zavítal i ředitel třebíčské Charity Mgr. Petr Jašek a spolu se seniory strávil příjemné odpoledne, při kterém se mohl dozvědět, jak jsou lidé v DPS spokojeni a jaké činnosti je v rámci klubu Archa nejvíce baví. Seniorům popřál do nového roku hodně zdraví a Božího požehnání.

V Hrotovicích byl začátek adventu ovlivněn adventní výstavou, která se zde konala a na kterou senioři napekli perníčky a vyrobili další výrobky, např. svíčky nebo ubrusy. Před Vánocemi se v domě s pečovatelskou službou sešli společně s dětmi z místní mateřské školy a ozdobili vánoční strom, který do DPS jako každoročně věnovalo Město Hrotovice. Před Vánocemi přišly seniorům také zazpívat a zpříjemnit odpoledne děti z dětského domova. Před koncem roku pak obyvatelé v DPS společně oslavili Silvestra a zároveň se rozloučili s pečovatelkou, která zde několik roků působila a předali jí malý dárek.

V Náměšti nad Oslavou se uprostřed adventu sešli senioři na pozvání pečovatelské služby ve společenské místnosti Penzionu, kde pro ně byl připraven koncert dívčího kvintetu Wild Bow Ladies. Atmosféra tohoto setkání byla naprosto ohromující. Nekrásnější na tomto setkání bylo, že se i dnes najdou lidé, kteří rádi a nezištně něco udělají pro druhé.

Chtěla bych proto velmi poděkovat všem, kteří se během roku 2017 zapojili do akcí Volnočasového klubu Archa a seniorům v domech s pečovatelskou službou rozdávali radost.

Velmi také děkuji všem svým kolegyním z pečovatelské služby, které se po celý rok obětavě staraly o seniory a nemocné. Jejich práce není vůbec lehká a mnohdy stojí hodně sil. A přesto každý den znovu a znovu pomáhají a přináší lidem radost a svým úsměvem dokážou prozářit šedivé dny osamělého stáří.

Mgr. Helena Pavelková, koordinátorka Charitní pečovatelské služby Třebíč

 

IMG_1619