Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

V Doléčovacím centru sdíleli zkušenosti

V Doléčovacím centru sdíleli zkušenosti

Ve čtvrtek 7. března přivítalo Doléčovací centrum Třebíč zástupce 13 doléčovacích center zapojených v sekci Následné péče pod hlavičkou A.N.O., aby spolu sdíleli své problémy, zkušenosti, příklady dobré praxe a nabídli si pomoc při poskytování služby lidem bojujícím se závislostí...

 

Setkání sekce Následné péče v Doléčovacím centru Třebíč

 

Ve čtvrtek 7. března přivítalo Doléčovací centrum Třebíč zástupce 13 doléčovacích center zapojených v sekci Následné péče pod hlavičkou A.N.O. Setkání sekce NP se koná vždy jednou za čtvrt roku, je dvoudenní a v pořadatelství se jednotlivá zařízení střídají.

Program začal dopoledne představením pořadatelské služby DCT a jejího doléčovacího programu pro klienty. Těmi jsou nejméně tři měsíce abstinující uživatelé alkoholu, nelegálních drog a patologičtí hráči, kteří se po absolvované léčbě snaží vrátit do běžného života. Službu v Třebíči poskytujeme jak v ambulantní, tak v pobytové formě.

Poté jednotlivé týmy přinesly svá témata a diskuze nad nimi trvala až do pozdních odpoledních hodin. Následoval večerní program, který většinou sestává exkurzí po památkách města, kde se sekce koná.

A co je hlavním cílem těchto setkání?
Je to především skvělá možnost sdílet problémy, které týmy řeší, pohledem dalších, někdy zkušenějších pracovníků. Někdy je to zase pohled nováčka, který už pracovníci s mnohaletou praxí nevidí. Je to sdílení dobré praxe, ale i toho co se zkusilo a neosvědčilo. Je to o vzájemné pomoci všech, jejichž cílem co nejlépe poskytovat službu lidem bojujícím se závislostí.

 

Ze setkání sekce NP