Pozvánka

 

Zavítejte i k nám,

do sídla třebíčské Charity

na ulici L. Pokorného 15.

AKCE CIHLA

ještě v červenci.

 

Kde ji najdete?

 

Volnočasový klub ARCHA

programy pro seniory

v Domech s pečovatelskou službou

v červenci 2019

 

 

Rodinson a Centrum Ruth

zve všechny rodiče i prarodiče s dětmi

KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL

Koupí nebo darováním uměleckých děl podpoříte rodiny v těžké životní situaci

V Úsměvu mají důvod k úsměvu

V Úsměvu mají důvod k úsměvu

Na zahradní domek, zámkovou dlažbu, terénní úpravy a novou zeleň přispěly mladistvým a dospělým lidem s mentálním postižením nebo maminkám s dětmi v nouzi sportující veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem a Nadace ČEZ...

Tisková zpráva

Klienti a klientky stacionáře Úsměv a Azylového domu v Třebíči

se zjara těší pobytu na upravených zahradách

 

Na zahradní domek, zámkovou dlažbu, terénní úpravy a novou zeleň přispěly mladistvým a dospělým lidem s mentálním postižením nebo maminkám s dětmi v nouzi sportující veřejnost prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem a Nadace ČEZ.

 

V úterý 9. dubna dopoledne se úsměv z názvu třebíčského denního stacionáře přemístil do tváří jeho klientů. Venkovní prostory areálu, fungující podle koncepce terapeutické zahrady, nově zaplnila pergola a zahradní domek s podkladem ze zámkové dlažby. Prostor pergoly a domku poslouží k setkávání s kamarády či rodiči a přenese část činností ven. Zároveň zde budou moc mladiství a dospělí s mentálním postižením relaxovat.

                  IMG_20190409_101326          IMG_20190409_101831

Stacionáři Úsměv, který svou činnost provozuje při Diecézní charitě Brno, přispěli na nové vybavení terapeutické zahrady uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem, a to třeba během, cyklistikou nebo jen při procházkách. Nasportované body převedla na finanční částku 115 tisíc Nadace ČEZ.

„Díky nové pergole s domkem na uskladnění potřebného nářadí budeme moci většinu činností s klienty přesunout ven, na čerstvý vzduch. Rád bych poděkoval Nadaci ČEZ i Jaderné elektrárně Dukovany za tuto výraznou pomoc,“ řekl Tomáš Barák, vedoucí stacionáře Úsměv pod Oblastní charitou Třebíč.

Část ze získaných peněz pro projekt v EPP putovala na zahradní úpravy Azylového domu pro ženy s dětmi v Třebíči

„Pomáhat s naší EPPkou dobročinným projektům některou z více než dvacítky pohybových aktivit, včetně turistiky nebo jízdy na handbiku, je velmi snadné, zábavné a zároveň velmi transparentní. Uživatelé najdou současné i již realizované projekty na webu www.pomahejpohybem.cz. Těší mě, že se i projekt terapeutické zahrady v třebíčském stacionáři těšil pozornosti veřejnosti a nyní přináší radost jeho obyvatelům,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

 

D Ě K U J E M E !

Související galerie