Jaký byl Den Charity 2018 na Karlově náměstí?

I letos se vydařil, přesto, že studený vítr rozcuchával vlasy a profukoval kudy to šlo, rozházel a shazoval, co se dalo. Laskavé sluníčko se aspoň chvílemi snažilo mírnit jeho ledový dech svými stále ještě znatelně hřejivými paprsky...
Po celé odpoledne se ve stáncích prezentovaly služby svými výrobky, i s konkrétními ukázkami, jak na to. Zájemci si sem mohli přijít přeměřit krevní tlak a glykémii, prohlédnout si terénní auto K-centra Noe a využít i možnosti nechat si zdarma provést test na žloutenku, HIV a další nemoci. Centrum Ruth i AL PASO přiblížily své aktivity, i to, jak vzájemně spolupracují. Děti zde sice, díky větru, nenašly skákací hrad, ale Středisko sv. Dona Bosca připravilo další hry a soutěže, jejichž uskutečnění vítr neovlivnil. Dobrovolnické centrum sem přineslo a vystavilo příspěvky účastníků nedávné soutěže vypsané k 15 letům akreditovaného dobrovolnictví. 
Během akce vystoupilo asi 50 učinkujících. Svými písničkami, tanečky či scénkou pobavili, potěšili i dojali řadu přítomných.
Velmi vhod v chladném dni přišla teplá polévka z Azylového domu pro muže Třebíč i nabídka nápojů.

Děkujeme všem, kteří se přičinili o toto příjemné odpoledne, i těm, kdo se k nám na náměstí přišli podívat. Děkujeme při této příležitosti také všem našim podporovatelům, donátorům, přátelům, příznivcům a dobrovolníkům Oblastní charity Třebíč! Vaší pomoci si velmi vážíme. Bez Vás by to nešlo.