Oblastní charita Třebíč

Pracovník v sociálních službách pro BARÁK nízkoprahový klub

Třebíč, Mládežnická 229 Možný ihned, nebo dle domluvy výběrové řízení
Kontaktní osoba
Ivana Křížová

personální pracovnice
Tel.: 734 395 818 E-mail: personalni@trebic.charita.cz

Poslání

Prostřednictvím sociální služby BARÁK nízkoprahový klub vyhledáváme a bezplatně podporujeme děti a mladé lidi ve věku 9–26 let, kteří se pohybují v Třebíči. Tuto službu poskytujeme těm z nich, kteří:

  • si aktuálně neví rady s řešením své obtížné situace, anebo u nich takováto situace může nastat
  • tráví svůj volný čas způsobem, který je vede do konfliktu se společností

Společně s nimi pak vytváříme bezpečný prostor, ve kterém se mohou realizovat, sdílet své starosti a najít odbornou pomoc, přičemž usilujeme o maximální zapojení mladého člověka do řešení jeho stávající obtížné situace.

Pracovní náplň nabízené pozice

  • kontaktní práce s dětmi, mládeží a mladými dospělými od 9 do 26 let
  • podpora klientů v nepříznivé sociální situaci se zaměřením na tyto oblasti: škola, rodina, volný čas, vrstevnické a partnerské vztahy, návykové látky a chování, konfliktní chování, práce a finance, zdraví, sociální zdatnost, osobnostní zralost
  • podílení se na přípravě a realizaci volnočasových a sociálně aktivizačních činností
  • v rámci terénní práce také aktivní vyhledávání potenciálních klientů – tj. rizikové mládeže

Požadavky na uchazeče

  • věk min. 21 let
  • min. 2 roky praxe v oboru
  • SŠ vzdělání zaměřené na sociální práci, pedagogiku či humanitární směr
  • splnění podmínek pro výkon činnosti pracovníka v sociálních službách dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách
  • ochota pracovat v odpoledních hodinách (min. 3x týdně do 18:30)
  • zájem o práci s dětmi a mládeží
  • znalost uživatelské práce na PC
  • respekt k hodnotám organizace
  • schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • řidičský průkaz sk. B

Nabízíme

  • práci na HLAVNÍ PRACOVNÍ POMĚR – 0,75 úv. s možným nástupem ihned, nebo dle domluvy
  • platové ohodnocení dle mzdové tabulky DCHB, v závislosti na praxi a dosaženém vzdělání od 21 400 Kč
  • 5 týdnů dovolené
  • stravenky
  • finanční odměny při pracovním jubileu
  • zvýhodněné ceny volání pro zaměstnance a jeho rodinu
  • teambuilding
  • možnost dalšího vzdělávání a práce pod supervizí
  • zajímavá a kreativní práce v mladém kolektivu
  • duchovní podpora v případě zájmu

Svůj profesní životopis a motivační dopis zasílejte max. do 18. 12. 2022 prostřednictvím odkazu:

Jedná se o zveřejněnou nabídku práce na www.prace.cz.

Přijímací řízení bude probíhat ve dvou kolech.
První kolo: formou ústního pohovoru (vybraní uchazeči budou pozváni e-mailem),
Druhé kolo: postupující uchazeči absolvují jednodenní stáž ve službě (termín bude domluven pro každého uchazeče zvlášť, cca 4 h, kontaktní práce, aktivity s klienty).

Kontaktní osoba pro výběrové řízení:

Ivana Křížová, tel.: 734 395 818,  personalni@trebic.charita.cz

Kontaktní osoba – náplň a činnost pracovní pozice:

Bc. Kateřina Košťálová, koordinátorka služby, tel.: 608 609 466, barak@trebic.charita.cz

Více informací o službě BARÁK nízkoprahový klub

Videa ke zhlédnutí na www.youtube.cz, po zadání hesla „Oblastní charita Třebíč“ nebo „Charita Třebíč“