„Ochutnejte naši domácí marmeládu,“ vybízí Domovinka

„Ochutnejte naši domácí marmeládu,“ vybízí Domovinka

„Ochutnejte naši domácí marmeládu, právě jsme ji uvařili, “ nese se v posledních dnech Domovinkou. Léto je tady. Úrodu našich zahrad společně zpracováváme také v Domovince. Přijďte a ochutnejte...

 

V Domovince zpracováváme plody léta.


„Ochutnejte naši domácí marmeládu, právě jsme ji uvařili, “
nese se v posledních dnech Domovinkou.

Léto je tady. Není jen časem dovolených, ale i časem sklizně. Úrodu našich zahrad společně zpracováváme také v Domovince. Jahody, borůvky, jablka a hrušky. Nic nepřijde nazmar. I květy černého bezu nebo levandule.

Prodej pampeliškového medu máme již úspěšně za sebou a nyní se snažíme udržet krok s letní sezónou. V naší píli nás podporují nejen prázdné ošatky od prodaných skleniček, ale také třeba pozdrav z Olomouce, v němž došlo poděkování za hruškovo-pomerančovou marmeládu. Tak vida, kam až se naše marmeláda dostala! Radost mají všichni, kteří se na výrobě marmelády podíleli.

Kdo k nám přijde na návštěvu, uvidí, jak nám jde práce pěkně od ruky. Jeden propírá ovoce od nečistot, další je krájí na kousky, jiný míchá na vařiči pobublávající a vonící marmeládou. Také při vázání cedulek a ubrousků na sklenice je zapotřebí více rukou. A nechybí při tom ani písnička.

Hotové marmelády

Svatoprokopská pouť, Oživené židovské město, Slavnosti tří kápí a doufejme i Bramborobraní, to jsou akce pořádané Městem Třebíč, tam všude byl nebo teprve najdete stánek třebíčské Charity a s nimi i naše výrobky.
A nejen ty určené ke konzumaci.

Jedlé i nejedlé výrobky Domovinky

Tak neváhejte a přijďte, jste srdečně zváni.
 Přejeme Vám krásné léto!