UDÁLOSTI A AKCE ROKU 2010 

 

Týdenní pobyt v Daňkovicích 

Ve dnech 8. až 12. března 2010 jsme uspořádali socializační pobyt pro uživatele služeb Stacionáře Úsměv Třebíč. Konal se v penzionu Selský dvůr v Daňkovicích na Žďársku. Program pro uživatele byl sestaven tak, aby si každý našel „to své“. Vycházky, společné soutěže, výlety do okolí, ale i chvíle oddychu, přátelského rozhovoru a voňavé kávy v místním sklípku. Největším zážitkem však bylo ježdění na pytlích se slámou na blízkém kopci. Dokonce jsme sjížděli i na čas. V našem soutěžení nikdo neskončil poražený! Každý se umístil a mohl být nadšen ze svého výsledku. Přehlídkou radosti pak bylo vyhlašování výsledků našeho zápolení. Neutuchající smích a potlesk. Navštívili jsme také starobylé městečko Bystré a jeho minimuzeum v Brtounově chalupě. Jeho expozice o historii ševcovského řemesla ve městě měla u našich klientů velmi pěkný ohlas. Ve městě jsme zůstali i po prohlídce chalupy. Rozhodli jsme se navštívit také místní zámek. Ten je z venku velmi pěkně opravený, uvnitř však skrývá něco, s čím se na našich zámcích často nesetkáte: DOMOV NA ZÁMKU. Zřizuje ho Pardubický kraj a je určen pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením od tří let věku. Mají zde nově postavené chráněné bydlení pro osm svých klientů. Velmi ochotně nás přivítali a celým zařízením provedli místní pracovnice. My všichni jsme byli nadšeni z krásných terapeutických dílen i upraveného okolí. Blížil se však večer a museli jsme se s malebným městečkem Bystré rozloučit. Závěr pobytu byl spojen s rozjímáním nad uplynulým týdnem, loučením s naším dočasným domovem a hlavně balením. Na zpáteční cestu jsme objednali autobus, který nás dopravil ke stacionáři, kde byl pobyt zakončen. Dobrá nálada a přátelská atmosféra nás za pět dnů neopustila a věříme, že i příští rok budeme moci pro naše klienty jarní pobyt uspořádat.

 


  

Turnaj v kuželkách 


 
 

Výstava obrazů Evy Zdenekové v knihovně 


 

Velikonoční tvoření


Třídenní pobyt v Rudíkově


Integrační víkendový pobyt v Šafově

15. až 17. října 2010 

Ve dnech 8. až 12. března 2010 jsme uspořádali socializační pobyt pro uživatele služeb Stacionáře Úsměv Třebíč. Konal se v penzionu Selský dvůr v Daňkovicích na Žďársku. Program pro uživatele byl sestaven tak, aby si každý našel „to své“. Vycházky, společné soutěže, výlety do okolí, ale i chvíle oddychu, přátelského rozhovoru a voňavé kávy v místním sklípku. Největším zážitkem však bylo ježdění na pytlích se slámou na blízkém kopci. Dokonce jsme sjížděli i na čas. V našem soutěžení nikdo neskončil poražený! Každý se umístil a mohl být nadšen ze svého výsledku. Přehlídkou radosti pak bylo vyhlašování výsledků našeho zápolení. Neutuchající smích a potlesk. Navštívili jsme také starobylé městečko Bystré a jeho minimuzeum v Brtounově chalupě. Jeho expozice o historii ševcovského řemesla ve městě měla u našich klientů

velmi pěkný ohlas. Ve městě jsme zůstali i po prohlídce chalupy. Rozhodli jsme se navštívit také místní zámek. Ten je z venku velmi pěkně opravený, uvnitř však skrývá něco, s čím se na našich zámcích často nesetkáte: DOMOV NA ZÁMKU. Zřizuje ho Pardubický kraj a je určen pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením od tří let věku. Mají zde nově postavené chráněné bydlení pro osm svých klientů. Velmi ochotně nás přivítali a celým zařízením provedli místní pracovnice. My všichni jsme byli nadšeni z krásných terapeutických dílen i upraveného okolí. Blížil se však večer a museli jsme se s malebným městečkem Bystré rozloučit. Závěr pobytu byl spojen s rozjímáním nad uplynulým týdnem, loučením s naším dočasným domovem a hlavně balením. Na zpáteční cestu jsme objednali autobus, který nás dopravil ke stacionáři, kde byl pobyt zakončen. Dobrá nálada a přátelská atmosféra nás za pět dnů neopustila a věříme, že i příští rok budeme moci pro naše klienty jarní pobyt uspořádat.


    Pro Váš Úsměv

19 - 22. října 2010


 

Třídenní pobyt v Rudíkově  

25 - 27. října 2010


 

Vánoční tvoření

9. prosince 2010