UDÁLOSTI A AKCE ROKU 2011

 

Promítání filmu v kině Pasáž

25. ledna 2011

Podařilo se to!!!  Díky vstřícnému přístupu vedoucí kina v Třebíči – paní Ivety Hykolli se nám podařilo domluvit promítání filmu nejen pro naše uživatele. Účast na promítání jsme nabídli i ostatním stacionářům v Třebíči, jejichž uživatelé se také zúčastnili. Troufáme si říct, že tato společná akce byla úspěšná a proto věříme, že se nám podaří vytvořit z této akce tradici, při které se budou moci uživatelé stacionářů setkávat a strávit spolu příjemné chvíle. Děkujeme především paní Hykolli za její ochotu a vstřícnost a ostatním stacionářům z Třebíče za jejich účast. Těšíme se na další shledání.

 


Výstava maturitních prací uměleckých kovářů v Malovaném domě  

28. ledna 2011

Bylo to v pátek, sluneční paprsky nás doprovázely po celou naší cestu a my jsme pomalu a s rozvahou mířili k cíli. Tentokrát jim byla výstava prací uměleckých kovářů. Všechny vystavené výrobky byly více než krásné, do detailů propracované a některé bylo možno obdivovat nejen pro jejich krásu, ale taky pro jejich praktické využití. Nad dovedností studentů jsme žasli. Po příjemné cestě a uměleckých zážitcích, nám všem zdravě vyhládlo a proto jsme zamířili do nedaleké restaurace. 

 


Oběd v restauraci

28. ledna 2011 

 

A tak jsme spojili příjemné s ještě příjemnějším. Den naplněný hezkými zážitky jsme zakončili v místní restauraci. Do sytosti a dobře jsme se najedli. Především však jsme si povídali, smáli se a díky tomu všemu jsme v dnešní den všichni odcházeli domů velmi spokojení. A proč vůbec chodíme na výstavy a do restaurací na oběd? Našim přáním je být přijati Vámi všemi a stát se pevnou součástí společnosti.

 


Pobyt v Rudíkově

9 - 11. února 2011

Krásné a pravda ještě trochu mrazivé počasí nás provázelo po celou dobu našeho dalšího třídenního pobytu v Rudíkově. Sluníčko však převažovalo nad mrazem a tak nehrozilo ani to, že by nám snad mohl zamrznout úsměv. Zážitky, které si odnášíme jsou opět úžasné. Například jen to vidět v kuchyni, při vaření tři muže byl pro nás ženskou část výpravy ohromující zážitek a je nutné dodat, že to našim mužům šlo moc dobře. Vycházky po blízkém okolí obce byly díky sluníčku hřejivé a díky dobré náladě i příjemné. A co víc svědčí o vydařené akci než to, že už plánujeme další.

 


TUrnaj v kuželkách

16. února 2011

 

Turnaj v kuželkách pořádaný SPMP, jsme si nemohli nechat ujít a udělali jsme dobře. Náš tým zvítězil, což jistě není tím nejdůležitějším, ale potěšilo nás to. Především však šlo o to prožít příjemné dopoledne s kamarády a lidmi s ostatních třebíčských stacionářů. To se podařilo a my moc děkujeme za uspořádání této akce paní Kotačkové a Skorocké ze sdružení SPMP.

 


     Jarní výprava  

6. dubna 2011

Ve středu 6. dubna jsme vyrazili na jarní výpravu za bledulkami do čáslavické chráněné krajinné oblasti. Koberce bílých kytiček pokrývaly vlhký lesní podrost. Bledulky stydlivě klopily své květy k zemi, jakoby se za svoji krásu styděly. Našlapovali jsme velmi opatrně, abychom některou z nich nezničili. Po několika společných fotografiích v lese, kterým začaly probleskovat sluneční paprsky, jsme se jali připravovat občerstvení. Voňavé, do křupava opečené klobásky naplnily naše vyhládlé žaludky. Občerstveni a plni krásných dojmů jsme se s nimi vraceli zpět do stacionáře, abychom se o ně s ostatními mohli podělit.

 


     Bowling 

7. dubna 2011

V rámci odpoledních klubů se také občas věnujeme našemu oblíbenému bowlingu. Společně s uživateli a jejich rodinnými příslušníky zajdeme do blízké herny, kde mají rodinní příslušníci prostor proto, aby si popovídali a dali něco dobrého k pití či jídlu. Nutné je podotknout, že někteří z nich neodolali a vyzkoušeli si také zakoulet. Uvidíme, jestli se do budoucna plně zapojí do hry a my budeme mít zdatné soupeře. Zatím se však pilně věnujeme tréninku a pilujeme techniku.

 


 

Integrační víkend - IN.VÍ  4

 

O víkendu 29.4.-1.5. 2011 proběhl v pořadí už čtvrtý integrační pobyt, tentokráte na základně Hříběcí u Horní Cerkve, který se nesl ve znamení scénického tance. Pozvání na tento víkend přijala Mgr. Jitka Mozorová, lektorka scénického tance, která pochází z Třebíče, ale nyní působí v Brně, kde se právě mj. zabývá scénickým tancem u lidí s mentálním postižením. Kromě tance se během víkendu uskutečnila také výroba svícnů z hlíny, batikování šátků, fotbalový zápas, opékání špekáčků a společná příprava několika jídel, procházka k zatopenému lomu, který je základnou pro cvičení místních potápěčů, návštěva restaurace a také účast na vesnické oslavě „pálení čarodějnic“. 

                                                                                                                                                         Mgr.Vít Oplatek


Praktické maturity studentek SOŠ sociální z Mor. Budějovic

 

V květnu se díky spolupráci našeho zařízení se SOŠ sociální v Moravských Budějovicích již po několikáté konala praktická maturita asi deseti studentek této školy. Studentky k nám během svého studia docházeli na praxi, takže uživatele, práci s nimi i prostředí znaly a mohly se na maturitu dostatečně připravit. Každá ze studentek si pro vylosovaného uživatele připravila činnost, kterou se ho snažila zaujmout. Nejdůležitější ovšem bylo navázání kontaktu, komunikace, vedení uživatele při práci, empatie, nápaditost …..  Všechny studentky uspěly a my jim gratulujeme.

 


Týdenní pobyt v Krkonoších  

18. - 22. července 2011

Dalo by se říct, že zcela na poslední chvíli se nám podařil uskutečnit  5-ti denní pobyt v našich nejvyšších horách – Krkonoších.

V šesti lidech jsme vyrazili v uplakané červencové pondělní ráno a těšili se na nové zážitky, které na nás čekají. Cestou naštěstí přestalo pršet a my se pohledem z auta mohli kochat  krásnou přírodou, kterou jsme projížděli. Asi po 4 hodinách jsme se přiblížili k „místu určení“. Silnice pomalu přestávala být silnicí a poslední zatáčka nám vyrazila dech. Díky zkušené řidičce jsme však bezpečně dojeli a před horskou chatou nás přivítala milá paní domácí, díky které jsme po skončení pobytu každý odjížděli s nějakým tím kilem navíc.

Během týdne nám počasí příliš nepřálo, ale nám to nevadilo. V úterý  - jediný slunečný den jsme využili a udělali túru do Dolní Malé Úpy a Spáleného mlýna. Před námi se otevíraly nádherné přírodní scenerie, vzduch byl provoněný stromy a květy, které rostou jen v horách, kolen nás poletovali motýli a zpívali ptáci. Všechny krásy přírody nám dávaly zapomenout, že nás bolí nohy a máme trochu hlad.                             

 Ve čtvrtek, kdy opět pršelo, jsme vyrazili do Vrchlabí, abychom se trošku vzdělali a zjistili, jak žili naši předkové. Navštívili jsme Klášter, kde jsme se přenesli až za polární kruh a díky vystaveným fotografiím se podívali, jak žijí lidé na dalekém severu. Druhé Krkonošské muzeum, které bylo umístěno v původních dřevěných domcích, nás seznámilo s životem lidí v minulém století.

Pobyt nám utekl snad rychleji než voda a my se vraceli plni zážitků a dojmů a také s nadějí, že tato nebo jí podobná akce se opět někdy uskuteční.

 


  Přednáška o zubní hygieně

18.10.2011

 

V úterý 18.října nás navštívila dentální hygienistka paní Novotná Romana, která měla připravenou zajímavou přednášku o zubní hygieně. Dozvěděli jsme se, jak si správně čistit zuby, jaký používat kartáček, jak jsou důležité pravidelné kontroly u zubaře, aj. Potom, co jsme již znali všechny důležité informace, jsme si mohli za pomoci paní Novotné vyzkoušet zuby správně vyčistit. Přednáška byla velmi obohacující, poučná a paní Novotná byla velmi příjemná.

 


Vánoční tvoření  

8. prosince 2011

Letošní předvánočně Vánoční tvoření se neslo v duchu cukroví a dobré nálady. Všichni uživatelé i jejich příchozí rodinní příslušníci měli možnost zapojit se do pečení. Několik těst připravila pracovnice Věra Vorlíčková a některé z maminek si přinesly těsto vlastní. Po příchodu všech účastníků tak nic nebránilo v tom, aby se všichni pustili do práce, jejímž výsledkem byla hromada výborného cukroví. Potěšilo nás, že se všichni zúčastnění zapojili a vypadali spokojeně. Doufáme, že i v příštím roce se znovu sejdeme v hojném počtu a bude nám spolu dobře.