UDÁLOSTI A AKCE ROKU 2012

 

Třídenní pobyt v Rudíkově

22. - 24. února 2012

Rok se s rokem sešel, únor opět přišel a my měli radost, že můžeme zase vyrazit do „světa“. Přesněji do obce Rudíkov, která leží nedaleko Třebíče a kde již máme ověřené vlídné přijetí a prostředí nám zcela vyhovující.

Sestava našeho týmu byla vyrovnaná-čtyři ženy a čtyři muži, celkově to dělalo něco okolo osmi osob. Pobyt byl tentokrát trochu odlišný od předchozích a to především tím, že jsme se museli přizpůsobit počasí a také možnostem naší skupiny. Znamenalo to kratší vycházky a více aktivit konajících se uvnitř. Začátek pobytu nám vyšel na popeleční středu. Někteří z nás navštívili v podvečer místní kostel, ze kterého si odnášeli krásný zážitek a hned druhý den se návštěvy   kostela opět domáhali, bohužel však již nebyla možnost.

Ti, kteří se rozhodli kostel nenavštívit, ubírali své kroky jen kousek vedle do místní hospůdky. Zde jsme se občerstvili a zahráli si karty. Po příchodu dam a pána z kostela, jsme se společně vrátili domů, kde jsme se pustili do přípravy večeře. Po výborných palačinkách následovala naše celková očista a spánek.

Snažíme se jít s dobou a být i moderní, proto jsme si druhý den za využití notebooku a dataprojektoru společně zahráli vzdělávací hru, která nás všechny zaujala a bavila. Při vaření oběda, kterým byl kuřecí řízek s bramborovým salátem, jsme sledovali dokumentární film o zvířatech. Odpolední vycházka a hra v kostky nás plně zabavila na celé odpoledne a večer jsme unaveni a plni hezkých zážitků ulehli ke spánku.

Přestože nás v pátek čekalo balení, chtěli jsme si užít i tento den naplno. Milionář, scrabble, navlékání korálek a výborný oběd (kuřecí kousky se zeleninou na másle), ale i povídání, vneslo plno radosti do posledního dne tohoto krásného pobytu. Těšíme se, že opravdu      
                                                                  brzy uskutečníme další stejně vydařený a třeba i delší pobyt.

 

Výstava fotografií a oběd v restauraci

15. března 2012

 

Ve čtvrtek 15.března 2012 jsme se rozhodli využít lákavé možnosti navštívit rovnou dvě zajímavé výstavy. Ve složení 5 mužů 2 žen jsme se nejprve vydali do ZADNÍ SYNAGOGY na výstavu fotografií Jany Bednářové z Kambodže a Vietnamu. Zde byly velmi zdařile zachyceny zdejší památky, přírodní krásy a životní kultura místních obyvatel. Tyto fotografie nám doslova „vlily barvu do žil“. Po této prohlídce, jsme se přesunuli jen o kousek dál na Karlovo náměstí do MALOVANÉHO DOMU. Zde na nás čekaly fotografie na téma: Příroda a krajina pohledem třebíčských fotografů - Jaroslava Hedvábného a Pavla Vosátky. Tyto fotografie, stejně jako předešlé nás nadchly. Nejvíce nás však oslovily detaily některých našich drobných živočichů. Pokud bychom měli sestavit žebříček tří nejlepších, jistě by zde nechyběla rosnička, motýl a páv. Autorům všech fotografií děkujeme za prozáření našeho dne. Oči se nasytily, srdce nám pookřála a k úplné spokojenosti zbývalo jen nasytit tělo. K této příležitosti jsme si vybrali nedalekou restauraci u Černého orla, kde jsme dosáhli lahodné tečky na závěr. Byl to krásný den.