SBÍRKA POTRAVIN

Sbírka potravin 2022


V sobotu 12. 11. 2022 se pro Oblastní charitu Třebíč v hypermarketu KAUFLAND v STOP SHOP areálu v Třebíči shromáždilo celkem 950 kg potravin a základní drogerie, což je o 257 kg více než na jaře.

Komu sbírka pomůže?

Sbírka u nás poslouží lidem v nouzi, kterými jsou nyní častěji osamělí senioři a rodiče samoživitelé, zejména maminky s dětmi. Pomůže také dalším lidem a rodinám, kterým není dostupná jiná forma pomoci a nemají prostředky na základní potřeby, potraviny nebo hygienu. Letos již pracovníci Oblastní charity Třebíč vydali potravinovou a materiální pomoc více než 200 lidem v nouzi.

Kontakt:

Bc. Michal Saidl, DiS., koordinátor Sbírky potravin pro Oblastní charitu Třebíč
tel. 731 678 819, e-mail: michal.saidl@trebic.charita.cz
FB Oblastní charita Třebíč


 

Sbírka potravin

Více o SBÍRCE POTRAVIN

Podzimní Sbírka potravin se konala ve více jak 1 400 prodejnách v celé České republice a sešlo se při ní 520 t zboží, z toho 468 t potravin.

SBÍRKA POTRAVIN se koná 2x ročně (na jaře a na podzim) ve všech krajích ČR. Organizují ji potravinové banky a Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti.
Sociálními partnery sbírky jsou Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Slezská diakonie a Člověk v tísni.
Do sbírky se zapojují obchodní řetězce  Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a online obchody Rohlik.cz a Košík.cz.
Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.
Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a Evropské federace potravinových bank.

Více o sbírcev ČR: 

Sbírka potravin přináší lidem v nouzi naději, lidé darovali 7 760 kg potravin
15. listopadu 2022 Diecézní charita Brno

Sbírka potravin přináší lidem v nouzi naději, lidé darovali 7 760 kg potravin

Do sobotní Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank, i přes nelehkou dobu lidé na podporu Diecézní charity Brno darovali 7 760 kg potravin a drogerie.  Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci nákupem a darem trvanlivých potravin a drogerie. Brněnská Charita předá Vaše dary prostřednictvím svých služeb ohroženým maminkám a rodinám s dětmi, sociálně potřebným klientům poraden, opuštěným seniorům, lidem bez domova či z azylových domů.  

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží
15. listopadu 2022 Charita Česká republika

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží

V sobotu se lidé po celé zemi zapojili do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin, a ve více než 1 400 zapojených prodejnách se tak podařilo vybrat 468 tun potravin a 52 tun základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Mezi důležité partnery, kteří se podílejí na distribuci toho, co se v solidární sbírce vybere, patří tradičně i Charita Česká republika.

Do Sbírky potravin přispělo mnoho lidí, výsledek je krásný. Děkujeme!
14. listopadu 2022 Články

Do Sbírky potravin přispělo mnoho lidí, výsledek je krásný. Děkujeme!

Při sobotní SBÍRCE POTRAVIN se pro Oblastní charitu Třebíč v hypermarketu KAUFLAND v STOP SHOP areálu v Třebíči shromáždilo celkem 950 kg potravin a základní drogerie, což je o 257 kg více než na jaře.

Stále více lidí nemá na základní potraviny, Sbírka potravin může pomoci
8. listopadu 2022 Články

Stále více lidí nemá na základní potraviny, Sbírka potravin může pomoci

V sobotu 12. 11. 2022 se v celé republice koná podzimní kolo Sbírky potravin a každý při ní může přispět svým darem trvanlivých potravin a drogerie lidem v nouzi. Oblastní charita Třebíč se sbírky účastní v hypermarketu KAUFLAND v Třebíči, v areálu STOP SHOP na Spojovací ul. 1345. Pracovníci a dobrovolníci Charity oblečeni v zelených zástěrách s logem Sbírky potravin zde budou přijímat darované zboží od 8–18 hod. 

Buďme solidární a zapojme se do podzimní Sbírky potravin. Letos připadá na 12. listopad
3. listopadu 2022 Charita Česká republika

Buďme solidární a zapojme se do podzimní Sbírky potravin. Letos připadá na 12. listopad

Již příští sobotu 12. listopadu se mohou lidé zapojit do podzimní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových charitativních akcí, jejímž dlouholetým partnerem je také Charita Česká republika, a věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu.

Jarní Sbírka potravin vynesla celkem 431 tun zboží. Děkujeme všem, kteří do ní přispěli
4. května 2022 Charita Česká republika

Jarní Sbírka potravin vynesla celkem 431 tun zboží. Děkujeme všem, kteří do ní přispěli

V sobotu 23. dubna se konalo jarní kolo Sbírky potravin, do které se zapojilo několik set prodejen po celém Česku. Celkem se vybralo 431 tun zboží, které si rozdělily potravinové banky. Do 1. května mohli lidé darovat potraviny a drogerii také v on-line obchodech. Nashromážděné potraviny a drogerie pomohou potřebným.

Děkujeme Vám za darované potraviny!
26. dubna 2022 Články

Děkujeme Vám za darované potraviny!

Při sobotní SBÍRCE POTRAVIN přijali pracovníci Oblastní charity Třebíč v hypermarketu KAUFLAND v STOP SHOP areálu v Třebíči od dárců celkem 693 kg potravin, hygienického zboží a základní drogerie. Je to o 94 kg více, než se sešlo na podzim. 
Všem dárcům děkujeme, a rovněž i pracovníkům obchodu za vytvoření výborného zázemí pro konání sbírky a ochotnou pomoc při dočasném uskladnění zboží i jeho nakládání do auta na závěr.

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi 8,5 tun potravin a drogerie
26. dubna 2022 Diecézní charita Brno

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi 8,5 tun potravin a drogerie

Trvanlivé potraviny, dětské pleny, hygienické potřeby a další věci darovali lidé v sobotní Sbírce potravin. V celé brněnské diecézi se podařilo získat 8,5 tun věcí a do akce se zapojilo devět oblastních Charit. Jedná se o první výsledky, protože ve vybraných prodejnách brněnské diecéze akce pokračuje a potraviny se sbírají až do konce týdne. Cílem Potravinové sbírky je získat jídlo a potřebné věci pro lidi v krizi, sociálně slabé, nebo samoživitele. Akce je tradičně organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti.  

Sbírka potravin 23. 4. 2022 také v Třebíči
19. dubna 2022 Články

Sbírka potravin 23. 4. 2022 také v Třebíči

V sobotu 23. 4. 2022 pořádá Česká federace potravinových bank jarní Sbírku potravin. Tento den může každý pomoci lidem v nouzi darem trvanlivých potravin a drogerie. Oblastní charita Třebíč děkuje Společnosti Kaufland, konkrétně prodejně KAUFLAND v areálu STOP SHOP na Spojovací ul. 1345, že sbírka v Třebíči se může uskutečnit právě v jejich obchodním domě.  Pracovníci a dobrovolníci zde budou přijímat darované zboží od 8–18 hod. a poznáte je podle zelených zástěr s logem Sbírky.

Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý
16. dubna 2022 Charita Česká republika

Blíží se jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý

V sobotu 23. dubna 2022 se koná jarní Sbírka potravin, kterou organizují potravinové banky. Zapojí se do ní stovky prodejen a také online obchody. Celonárodní charitativní akce pomůže lidem, kterým nezbývá dostatečné množství financí na pokrytí základních potřeb. Připojit se ke Sbírce potravin můžete i vy.