Děkujeme za podporu Sbírky potravin
29. dubna 2021 SBÍRKA POTRAVIN

Děkujeme za podporu Sbírky potravin

V sobotu 24. 4. 2021 se při Sbírce potravin podařilo v obchodě TESCO Jihlava ve prospěch Oblastní charity Třebíč shromáždit 1 030,5 kg potravin a hygienického zboží.

Děkujeme Vám všem, kdo jste do sbírky přispěli svým darem!
Děkujeme také pracovníkům obchodu, kteří nás již poněkolikáté na svém pracovišti přijali, vytvořili zázemí, a také svými dary přispěli k pěknému výtěžku.

Sbírka u nás poslouží lidem v nouzi, kterými jsou nyní častěji osamělí senioři a rodiče samoživitelé. Pomůžeme také dalším lidem a rodinám, kterým není dostupná jiná forma pomoci a nemají prostředky na základní potřeby, potraviny nebo hygienu. Díky spolupráci se sociálními pracovnicemi Nemocnice Třebíč se naše pomoc dostává i k osamělým lidem, kteří odcházejí z léčby do domácího prostředí.

„Zboží se sešlo o něco méně než při podzimní sbírce, kdy se vybralo 1,49 t. Některých druhů je málo a velmi brzy se vyčerpají,“ říká koordinátor Sbírky potravin a Charitní záchranné sítě třebíčské Charity Michal Saidl a dodává: „Pokud by nás chtěl ještě někdo obdarovat, tak velmi uvítáme zejména:

  • konzervy - zeleninové i masové, paštiky
  • instantní polévky
  • Sunar, instantní dětská jídla
  • dětské pleny
  • luštěniny

Věci v originálním balení lze přinést ve všední dny na správu Oblastní charity Třebíč v Židovské čtvrti na ul. L. Pokorného 15, nebo do azylových domů na Vltavínské č. 1402 či Heliadově ulici č. 10.

Sbírka se v České republice koná 2x za rok – na jaře a na podzim. Vloni se uskutečnila pouze na podzim, protože jarní kolo kvůli pandemii odpadlo. Během roku odebírá Oblastní charita Třebíč pro lidi v nouzi potraviny a hygienické zboží z Potravinové banky Vysočiny ve Světlé n. Sázavou.

„Pomáhají nám také farnosti a stále častěji nabízejí konkrétní pomoc i jednotliví lidé, kterým není lhostejná nouze druhých. Velmi si ceníme nedávné pomoci firmy Fränkische, která pro nás uspořádala mezi svými pracovníky sbírku ve chvíli, kdy jsme začali citelně pociťovat nedostatek důležitých potravin. Všem dárcům patří naše velké poděkování! Můžeme tak stále pokračovat ve službě lidem v těžkých životních situacích. Charitní záchranná síť měsíčně pomůže až 140 osobám,“ uzavírá koordinátor.

Kontakt:
Michal Saidl, koordinátor Sbírky potravin a Charitní záchranné sítě Oblastní charity Třebíč
michal.saidl@trebic.charita.cz, 731 678 819

www.trebic.charita.cz
FB Oblastní charita Třebíč

Více o sbírce: