Děkujeme Vám za podporu Tříkrálové sbírky 2023!

 

Koordinátorka Tříkrálové sbírky v Oblastní charitě Třebíč

Bc. Marta Valová
mob: 775 179 314
e-mail: dobrovolnici@trebic.charita.cz 
adresa: L. Pokorného 15, 674 01 Třebíč 


 

 Tříkrálovou sbírku 2023 můžete podpořit až do 30. 4. 2023.

↓ Možnosti přispění ↓

ONLINE KASIČKA

Vhoďte svůj příspěvek do virtuální kasičky na webu Tříkrálové sbírky. 

Ve druhém kroku nezapomeňte vybrat lokalitu, aby sbírka mohla pomáhat přímo ve vašem okolí. 

KLIKNI A PŘISPĚJ ONLINE 

 

BANKOVNÍ PŘEVOD

Sbírkový účet: 66008822/0800
VS pro pomoc v třebíčském okrese: 777966600

QR kód pro přispění Oblastní charitě Třebíč

 

 

Akce, které provázely naši Tříkrálovou sbírku

Záznam ze slavnostního žehnání koledníkům v Třebíči

 

SLAVNOSTNÍ ŽEHNÁNÍ KOLEDNÍKŮM

Třebíč, bazilika, 6. ledna 2023

 

Záznam

TK plavba pro CH 7. 1. 2023

Tříkrálová plavba pro Charitu
lodí Horácko po Dalešické přehradě


Tradiční Tříkrálová plavba se uskutečnila za zpěvu Svatojánských broučků z Náměště n. Oslavou. Výtěžek z plavby a příspěvky dárců do pokladničky pomohou lidem v nouzi. Děkujeme! 


Průvod 3 králů v Náměšti nad Oslavou 7. 1. 2023
TK procházka na Babylon 8. 1. 2023

 

logo_TKS_modré

4. února 2023 Články

Děkujeme za podporu Tříkrálové sbírky 2023! Dárci byli opět štědřejší.

V neděli 15. ledna skončilo koledování Tříkrálové sbírky pořádané Charitou Česká republika. Oblastní charita Třebíč ji zajišťovala v třebíčském okrese a zapečetila pro ni 542 kasiček, s nimiž skupinky koledníků obešly více jak 200 osad, obcí, městeček a měst. 31. ledna pak ukončila sčítání jejich výtěžků. V celém okrese Třebíč se podařilo vybrat velkou částku 3 829 325 korun, což je o 500 687 korun více jak vloni, kdy v pokladničkách bylo 3 328 638 Kč. K tomu lze ještě připočítat 49 745 Kč, které lidé přispěli ve prospěch Oblastní charity Třebíč přímo na účet, či online kasičkou.

Tříkrálová sbírka i letos trhla rekord
2. února 2023 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka i letos trhla rekord

Koledníci v převlečení za biblické tři krále, kteří chodí od domu k domu, aby požehnali jejich obyvatelům, popřáli jim radost, štěstí a zdraví v novém roce a zároveň si vyprosili pomoc pro lidi v nouzi, se v rámci Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika, letos již potřiadvacáté vydali do ulic. Do bezmála 26 500 zapečetěných kasiček věnovali štědří dárci více než 155 milionů korun. Celková částka, která se letos v Tříkrálové sbírce sešla, pak pokořila hranici 160 milionů korun.

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord
2. února 2023 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Štědří dárci letos věnovali na dobročinné účely celkem 161,3 milionů korun. Na této částce mají největší podíl charitní koledníci – ti do více než 26 400 pokladniček vykoledovali celkem 155 milionů korun. Peníze tradičně poputují na pomoc seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci.

Každá koruna pomáhá! V letošní Tříkrálové sbírce lidé věnovali více než 38 miliónů korun
1. února 2023 Diecézní charita Brno

Každá koruna pomáhá! V letošní Tříkrálové sbírce lidé věnovali více než 38 miliónů korun

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Laskaví dárci do více než 5,5 tisíců charitních kasiček i přes nelehkou dobu věnovali 38 045 431 korun, což je více jak o 4,5 mil. Kč oproti loňskému roku. Do ulic v brněnské diecézi vyrazilo přes 17 tisíc koledníků, kteří přinesli radost a boží požehnání. I v letošním roce poputují peníze na pomoc těm nejpotřebnějším – seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci prostřednictvím Charitní záchranné sítě.

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu
17. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje oblíbenou celonárodní Tříkrálovou sbírku, kterou pravidelně a každoročně pořádá již od roku 2001 Charita Česká republika a bez níž by si řada lidí počátek nového roku již vůbec nedokázala představit. I letos – ve dnech 1. až 15. ledna 2023 – tedy vyrazily k lidem tříkrálové skupinky, a navázaly tak na starý kolednický zvyk.

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

Na Nový rok začíná Tříkrálová sbírka
21. prosince 2022 Články

Na Nový rok začíná Tříkrálová sbírka

Charita Česká republika pořádá od 1.–15. ledna 2023 po celém území naší republiky 23. ročník Tříkrálové sbírky. Oblastní charita Třebíč ji zajišťuje v třebíčském okrese a přichystala pro ni 543 pokladniček. K obcházení domácností na venkově i ve městech vyšle přes 1 500 koledníků. Přípravy jsou téměř hotovy, všechny potřebné věci ke sbírce byly již koordinátorům v obcích během prosince rozvezeny, město Třebíč ještě není plně obsazeno.

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!
2. června 2022 Charita Česká republika

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!

Všechny příspěvky z Tříkrálové sbírky jsou nyní pečlivě sečteny a zkontrolovány. Dárci přispívali do kasiček rozmístěných na veřejných místech, online i prostřednictvím dárcovských SMS. Jejich solidarita nás ohromila. Darovali totiž rekordní částku ve výši 141 371 664 korun, za kterou velmi děkujeme!

Dárci v brněnské diecézi jsou nejštědřejší z republiky. Tříkrálová sbírka 2022 má nový rekord
10. února 2022 Diecézní charita Brno

Dárci v brněnské diecézi jsou nejštědřejší z republiky. Tříkrálová sbírka 2022 má nový rekord

Lidé v brněnské diecézi (Jihomoravský kraj a část kraje Vysočina) přispěli do Tříkrálové sbírky na pomoc potřebným rekordní částkou 33 449 674 korun. Je to nejvíce ze všech diecézí v ČR. Z toho přímo v Brně se podařilo vykoledovat 3 073 922 korun. Letošní sbírka proběhla tradičně s koledníky, kteří se po roční pauze vrátili do ulic. Získané peníze pomohou například nevyléčitelně nemocným v hospicové péči Charity, lidem ve složité životní situaci prostřednictvím Charitní záchranné sítě nebo s rozvojem stávajících služeb.

Tříkrálová sbírka 2022 má i v Oblastní charitě Třebíč štědré dárce
7. února 2022 Články

Tříkrálová sbírka 2022 má i v Oblastní charitě Třebíč štědré dárce

Tříkrálová sbírka, jejíž 22. ročník pořádala Charita Česká republika od 1.–16. ledna 2022, přinesla letos velmi krásný výsledek.