Články

Benefiční představení Hrdý Budžes je přeloženo
6. května 2021 Články

Benefiční představení Hrdý Budžes je přeloženo

Z důvodů mimořádných opatření spojených s pandemií COVID 19 překládá třebíčský Domácí hospic sv. Zdislavy benefiční představení Hrdý Budžes na 5. října. Veleúspěšné představení s Bárou Hrzánovou v hlavní roli mělo být původně uvedeno v prosinci 2020, bylo přeloženo na 21. květen 2021 a nyní dochází k dalšímu přesunu. Zakoupené lístky zůstávají v platnosti. Zájemci o představení v novém termínu mohou lístky nakupovat i nyní.  

Lidé se postili a podpořili Charitu
4. května 2021 Články

Lidé se postili a podpořili Charitu

Tradiční 40denní půst před Velikonocemi, kdy se lidé zřeknou toho, co je v jejich životě postradatelné, zbytečné nebo překážející, vynesl místní Charitě přes 95 tisíc korun.

Děkujeme za podporu Sbírky potravin
29. dubna 2021 SBÍRKA POTRAVIN

Děkujeme za podporu Sbírky potravin

V sobotu 24. 4. 2021 se při Sbírce potravin podařilo v obchodě TESCO Jihlava ve prospěch Oblastní charity Třebíč shromáždit 1 030,5 kg potravin a hygienického zboží.

Děkujeme Vám všem, kdo jste do sbírky přispěli svým darem!
Děkujeme také pracovníkům obchodu, kteří nás již poněkolikáté na svém pracovišti přijali, vytvořili zázemí, a také svými dary přispěli k pěknému výtěžku.

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin
28. dubna 2021 Diecézní charita Brno

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin

Do sobotní Sbírky potravin, kterou pořádá Česká Federace potravinových bank, lidé darovali celkem 10 793 kg potravin a drogerie. Diecézní charita Brno pravidelně využívá darů z této sbírky na pomoc ohroženým maminkám a rodinám s dětmi, sociálně potřebným klientům poraden, opuštěným seniorům, lidem bez domova či z azylových domů.

Jak mají rodiče řešit problémy s marihuanou u dětí a jak se vyhnout návykovým látkám?
24. dubna 2021 Články

Jak mají rodiče řešit problémy s marihuanou u dětí a jak se vyhnout návykovým látkám?

Děti a mladiství jsou vzhledem k fyzické i psychické nezralosti nejrizikovější skupinou ve vzniku a rozvoji závislosti na alkoholových i nealkoholových drogách. Jejich užívání může být zpočátku nenápadné. Časem lze pozorovat změny chování dítěte – přílišná spavost či nespavost, nezájem o svůj vzhled, o školu, koníčky, změna kamarádů, ztráty peněz, lhaní… Pokud se vaše podezření potvrdí a zjistíte, že vaše dítě užívá drogy, nic neodkládejte a kontaktujte co nejdříve odborného pracovníka.

Přečtěte si zkušenosti a doporučení koordinátora K-centra Noe Ivo Vítka.

Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna
23. dubna 2021 Charita Česká republika

Charity se zapojí do Sbírky potravin. Pomozte i vy v sobotu 24. dubna

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci darem trvanlivých potravin a drogerie. Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 24. dubna. Toho dne od 8 do 18 hodin mohou lidé věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve více než osmi stech obchodech po celé České republice. Výtěžek sbírky pomůže chudým rodinám a jednotlivcům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi. Již více než rok trvající koronavirová krize způsobila výrazný nárůst počtu lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin
20. dubna 2021 Diecézní charita Brno

Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin

V uplynulém roce vzrostl počet lidí, na které těžce dopadá současná krize. Celé rodiny často trpí nedostatkem základních potravin a hygienických potřeb. Pomoci jim chce tradiční Sbírka potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Sbírka potravin se letos uskuteční v sobotu 24. dubna 2021 ve vybraných prodejnách po celém Jihomoravském kraji (seznam najdete níže) a části Vysočiny. V tento den můžete darovat svůj nákup do Sbírky potravin, a tím přispět na potřebné. Trvanlivé jídlo, konzervy, dětské pleny nebo mýdla následně Diecézní charita Brno předá lidem v nouzi, o které pečuje.

Jarní Sbírka potravin se blíží
19. dubna 2021 SBÍRKA POTRAVIN

Jarní Sbírka potravin se blíží

Již brzy, v sobotu 24. 4. 2021, bude opět možno přispět do tradiční Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Oblastní charita Třebíč se do ní také zapojí a její stanoviště najdete v hypermarketu TESCO Jihlava na Brněnské ulici 74. Pracovníci v zelených zástěrách s logem Sbírky zde budou přijímat darované zboží od 8–18 hod.

15. dubna 2021 Články

Výzva k podání nabídky pro veřejnou zakázku malého rozsahu

Výzva k podání nabídky pro veřejnou zakázku malého rozsahu „Centrum Domácího hospice sv. Zdislavy a Domácí péče - vyhotovení projektové dokumentace“

Charita přináší zdraví i v době pandemie
7. dubna 2021 Charita Česká republika

Charita přináší zdraví i v době pandemie

Ještě před rokem nám zdraví připadalo jako něco zcela samozřejmého. Nemoc byla pro mladého člověka synonymem chřipky, málokdy něčeho závažnějšího, co by mělo vliv na jeho každodenní život. Choroby tak byly spojeny spíše se stářím. Než se však rok s rokem sešel, je nemoc strašákem pro staré i mladé. Daleko více si uvědomujeme cenu vlastního zdraví a připomínáme si to i dnes, kdy slavíme Světový den zdraví.