Dobrovolníci si našli cestu k seniorům Zobrazit fotogalerii
4. května 2020 Články

Dobrovolníci si našli cestu k seniorům

Už se nám hodně stýskalo po našich seniorech, které jsme pravidelně navštěvovávali v domovech pro seniory na Koutkově a Kubišově ulici. Koronavirus vše přetrhl a oddělil nás od sebe na dlouhé týdny. Hledali jsme, jak si k nim opět najít cestu....

Naše skupinka dobrovolníků natočila videa. Bylo to takové nahrávání na zkoušku, v rouškách, patřičných odstupech…, ale přece jen jsme se za našimi seniory dostali, abychom je takto pozdravili, poslali jim pár slov povzbuzení a úsměvů, zazpívali známé písničky. Věříme, že se nám je podařilo aspoň trochu potěšit a rozptýlit ve všedně utíkajících dnech...
Děkujeme pracovníkům domovů za přehrání naší nahrávky všem zájemcům v obou domovech a vyřízení našich srdečných pozdravů.

https://www.youtube.com/watch?v=ODKYTyNImwY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=3zpv2PqcHYk&feature=youtu.be

Prohlížení videa v domově

O víkendu se nám při májové procházce poštěstilo pozdravit některé z našich seniorů i „přes plot“ domova. Bylo to milé opět se s nimi vidět, zamávat jim a prohodit na dálku aspoň pár vět. 

Pozdravení zpoza plotu

Těšíme se, že už snad nebude trvat dlouho, a budeme se opět moci scházet a vydávat se na společné procházky tak, jako dříve. 

Krásný májový čas za všechny dobrovolníky přeje Jana.

Dobrovolníci