Patronka třebíčského hospice sv. Zdislava slaví 800 let od narození a 25 let od svatořečení
29. května 2020 Články

Patronka třebíčského hospice sv. Zdislava slaví 800 let od narození a 25 let od svatořečení

30. května uplyne 800 let od narození a 25 let od svatořečení sv. Zdislavy, která pocházela z Křižanova. Její otec změnil tvář Vysočiny a ona proslula svou obětavou péčí o nemocné a potřebné navzdory svému vysokému postavení...

„Ať na ni budeme vzpomínat jako na významnou historickou postavu, která se s manželem zasadila o výstavbu klášterů v Jablonném i v Turnově, nebo jako na křesťanskou osobnost, která na chudé a nemocné nahlížela očima víry jako by to byl samotný Ježíš, my věříme, že nám v naší službě pomáhá a vede nás,“ říká vedoucí služeb sv. Zdislavy Mgr. Eva Vráblová.

Pod jejím patronátem se v Oblastní charitě Třebíč podařilo vytvořit ojedinělou síť propojených na sebe navazujících zdravotně-sociálních služeb v domácím prostředí, která pokrývá celý okres Třebíč. „To znamená, že jsme připraveni nabídnout a poskytovat pomoc lékařů, zdravotních sester, pečovatelek, psychologa a spirituální podporu lidem, kteří to potřebují. Za měsíc naše týmy vykonají téměř 16 tisíc návštěv v domácnostech a měsíčně po našem okrese najezdí skoro 61 000 km,“ vysvětluje Mgr. Eva Vráblová.

Svatá Zdislavo, buď s námi i nadále.

https://www.zdislava.cz/