Sbírka potravin bude!
15. listopadu 2020 Články

Sbírka potravin bude!

Koná se v sobotu 21. listopadu 2020 ve všech krajích České republiky. Lidé mohou od 8–18 hodin v určených obchodech nakoupit a věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží na pomoc lide v nouzi. Oblastní charita Třebíč má stanoviště v hypermarketu TESCO Jihlava na Brněnské ulici 74. 

 

www.sbirkapotravin.cz

Naši pracovníci, které všichni snadno poznají podle zelené zástěry s logem Sbírky, zde budou přijímat od zákazníků obchodu darované zboží, které pomůže rodinám, matkám s dětmi v tísni, lidem bez domova z azylových domů v Třebíči, osobám v akutní nouzi, s nimiž se setkávají pracovníci Charitní záchranné sítě.

Sbírka potravin

Rozhodnutí o konání Sbírky potravin jsme očekávali s velkým napětím. Je to zásadní zdroj pro pomoc potřebným. Naposledy se Sbírka potravin uskutečnila vloni na podzim, na jaře byla kvůli nouzovému stavu zrušena. Potravinová banka Vysočiny, od které během roku odebíráme potraviny a hygienické potřeby pro osoby v nouzi, nyní také nemá dostatek zboží. Zásoby se nám tenčí. Lidé v nouzi k nám přicházejí takřka každý den. Doufáme, že občané budou opět štědří a umožní nám pomáhat lidem v nouzi, kterých v době epidemie přibývá“, říká koordinátorka Sbírky potravin třebíčské Charity Blanka Spilková.

 

Jak darování uskutečnit?

U vchodu do prodejny obdrží zákazníci na stolcích charitních pracovníků letáček s doporučením, které zboží nejvíce potřebujeme. Bude-li potřeba, rádi odpovíme na dotazy a poradíme. Ti, kteří se rozhodnou do Sbírky přispět, vloží vybrané zboží do svého nákupního košíku, zaplatí u pokladny, a poté dar předají do vozíků označených „Sbírka potravin“, se kterými budou pracovníci a dobrovolníci Charity za pokladnami. Vzhledem k potřebě delšího skladování prosíme pouze o TRVANLIVÉ potraviny.

Potřeba jsou hlavně tyto základní trvanlivé potraviny a drogistické zboží:

  • těstoviny, luštěniny, rýže - nejlépe ve varných sáčcích
  • polévky v sáčku, instantní polévky
  • konzervy – masové, paštiky, olejovky
  • olej
  • trvanlivé mléko
  • kečup
  • dětské výživy, krupička
  • dětské sušené mléko a instantní kaše…
  • dětské pleny…
  • hygienické potřeby (mýdla, šampony, zubní pasty, kartáčky, mycí a čistící prostředky, SAVO, toaletní papír...)

V minulých letech byli dárci velmi štědří. Moc si toho vážíme. Dnes se mnozí sami ocitají v obtížné situaci, ale přesto doufáme, že jsou v našem regionu občané, kteří pomoc lidem v těžké situaci poskytnou. Budeme vděčni za každý dar.

Kontakt:
Blanka Spilková, koordinátorka Sbírky potravin pro Oblastní charitu Třebíč,
e-mail: pomocvobcich@trebic.charita.cz, tel. 739 389 138


Tisková zpráva České federace potravinových bank 16. 11. 2020

Tisková zpráva České federace potravinových bank 16. 11. 2020

Sbírku potravin v ČR organizuje Česká federace potravinových bank, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru, mezi nimi i Charita ČR a v rámci ní se do ní připojuje Diecézní charita Brno, jejíž součástí je Oblastní charita Třebíč.
Záštitu nad sbírkou převzal ministr zemědělství Miroslav Toman a Evropská federace potravinových bank.

Naposledy se sbírka konala před rokem. V celé ČR vynesla rekordních 382 tun zboží (330 t potravin a 52 t drogistického zboží) pro potřebné a uskutečnila se v rekordním počtu 754 prodejen.
Oblastní charitě Třebíč věnovali dárci do sbírky 1 360,5 kg potravin a hygienického zboží.

Co nakoupit

 

mliko

konzerva

polévka

rýže, luštěniny

sunar

olej

těstoviny

Mýdla

pleny

šampony

prostředky na mytí nádobí

prostředky na nádobí

prostředky na úklid

dětská hygiena

toaletní papír

zubní hygiena