Aktuálně

Charita Česká republika už poslala do Bejrútu okamžitou pomoc
11. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita Česká republika už poslala do Bejrútu okamžitou pomoc

Nedávná exploze v bejrútském přístavu způsobila obrovské škody, ovšem vzápětí vyvolala velkou vlnu solidarity na celém světě. Do pomoci jsme se okamžitě zapojili i my – a svými finančními dary na konto naší veřejné sbírky také desítky lidí z celé České republiky. Prvních 10 tisíc eur z krizového fondu Charity odešlo právě dnes. I s tímto obnosem už částka poskytnutá členskými organizacemi Caritas Internationalis ve prospěch Bejrútu přesáhla dnešním dnem 532 tisíc eur.

Hledáme společnici pro vozíčkářku
10. srpna 2020 Články

Hledáme společnici pro vozíčkářku

Mladá aktivní vozíčkářka z Náměště n. Oslavou by k sobě uvítala společnici, kamarádku (či kamarádky) pro volný čas - k výletům, ke sdílení různých společenských akcí, k posezení u kávičky... Můžeš to být právě TY!

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si několik desítek mrtvých a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Sladění práce a rodiny
5. srpna 2020 Články

Sladění práce a rodiny

Přemýšlíte, kde se Vám „ztrácí čas“? Stále nestíháte? Přijďte si zmapovat míru času, kterou věnujete jednotlivým činnostem a zjistíte, jací jsou Vaši největší „žrouti času“ a jak je „utnout“. Lektorka Ing. Bc. Marcela Blažková Vám ve středu 19. 8. 2020 od 16 hod. přiblíží možnosti, jak lépe zvládat různé stresové situace, a také se naučíte několik technik vedoucích k uvolnění těla a mysli.

Prázdninové odpoledne pro širokou veřejnost
1. srpna 2020 Články

Prázdninové odpoledne pro širokou veřejnost

Přijďte prožít prázdninové odpoledne s dětmi a poznat více programy pro rodiny v azylovém domě. V 15.30 hod. hraný příběh pro děti, od 15.50 hod. tvořivé dílničky a sportovní aktivity pro rodiče s dětmi. Akce se uskuteční v areálu zahrady Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy na ulici Vltavínská 1402 v Třebíči v úterý 25. 8. 2020 od 15.00 h. 

Hledáme dobrovolníky na plstění vlny
17. července 2020 Články

Hledáme dobrovolníky na plstění vlny

Baví Vás ruční práce? Pomozte nám zpracovat zásobu ovčí vlny na kuličky jako základ k dalšímu vyrábění. Máte-li volný čas, stačí už jen trochu šikovnosti a trpělivosti...

Naše dobrovolnice obdržela ocenění
16. července 2020 Články

Naše dobrovolnice obdržela ocenění

Skutek roku za rok 2019 v kategorii Sociálně-zdravotní oblast získala Romana Novotná za organizaci Tříkrálové sbírky v městysi Okříšky. Srdečně k úspěchu blahopřejeme! A zároveň vyslovujeme velké poděkování za nezištnou pomoc. 

Získali jsme prostor k propagaci naší Charity
16. července 2020 Články

Získali jsme prostor k propagaci naší Charity

V Moravských Budějovicích na náměstí nyní nově najdete vitrinku s aktuálními informacemi o službách Oblastní charity Třebíč. Jsme rádi, že zde máte dostupné informace pro případ, že byste Vy nebo někdo z Vašich blízkých potřebovali naši pomoc. Rádi Vám ji poskytneme. 

Prázdninový provoz Centra Ruth
15. července 2020 Články

Prázdninový provoz Centra Ruth

I v červenci a v srpnu Vám budeme k dispozici v pracovní dny od 9-13 hod. Na dále uvedených telefonních číslech si také můžete domluvit individuální konzultaci.
Přejeme Vám krásné letní dny! 

Naléhavá prosba
14. července 2020 Články

Naléhavá prosba

Kdo by mohl věnovat přírodní BAVLNĚNOU přízi bílé barvy (nebo velmi světlých odstínů) k pletení obvazů? Může být i Sněhurka, ale ta je velmi drahá. Z přízí zhotovují pletařky obvazy, které jsou zasílány do leprosálií pro malomocné v Indii a Africe. 

AMBRELA slaví letos 20 let od založení
13. července 2020 Články

AMBRELA slaví letos 20 let od založení

Sociální služba Oblastní charity Třebíč - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ambrela slaví 20 let od svého založení. Všechny naplánované programy k oslavám musely být zrušeny z důvodu celosvětové pandemie. Poslední plánovaná akce a vrchol oslav měl být koncert Jana Bendiga. Ten se nakonec podařilo uskutečnit v pátek 5. 6. 2020 na hřišti Katolického gymnázia v Třebíči.

Tříkrálová sbírka v Třebíči vybavila chráněné bydlení
12. července 2020 Články

Tříkrálová sbírka v Třebíči vybavila chráněné bydlení

Po tom, co jsem absolvovala léčbu závislosti na drogách a alkoholu, jsem neměla kam jít. U rodičů jsem kvůli exekucím bydlet nemohla, a taky mi už nevěřili. Dnes se jim nedivím, když si vzpomenu, kolik jsem jim způsobila zklamání. Myslela jsem si, že dokážu žít mnohem zábavněji a zajímavěji než oni. 

Nebezpečí sociálních sítí
7. července 2020 Články

Nebezpečí sociálních sítí

Jak bezpečně používat internet a řešit krizové situace? Jak rozpoznat závislosti na internetu a sociálních sítích? Kyberkriminalita a bezpečný pohyb dětí v kyberprostoru! Nejnovější trendy v on-line světě! Tato témata otevře přednáška Centra Ruth a srdečně Vás na ni zveme! Přijďte nahlédnout do on-line světa dětí a mladých! 

Šperky, které pomáhají
3. července 2020 Charita Česká republika

Šperky, které pomáhají

Každý prodaný šperk pomáhá! Speciální kolekce vytvořená firmou Praqia Jewellery přímo pro Charitu Česká republika částí zisku přispívá do sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci.

Mražená odměna
3. července 2020 Články

Mražená odměna

Dětem z Ambrely začaly prázdniny sladce. K slavnostnímu ukončení školního roku jim firma TIPAFROST, a.s. darovala nanuky. Děkujeme panu řediteli  Miroslavu Krupicovi za vstřícnost a podporu Oblastní charity Třebíč.